CHAMPIONS LEAGUE-4ος ΟΜΙΛΟΣ-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ-ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ: 2-0
Γήπεδο: Κονστάντ Βάντεν Στοκ

Στο Europa League θα συνέχισε η Άντερλεχτ που κέρδισε με 1-0 τη Γαλατασαράι.

Στο 10ο λεπτό η Άντερλεχτ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Μίτροβιτς, ενώ στο 30' ο Μουσλέρα είπε όχι σε σουτ του Τιέλεμανς. Τελικά στο 44ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Πράε έπιασε την πρώτη κεφαλιά και ο Μπεμπά με νέα

κεφαλιά έκανε το 1-0.

Η Άντερλεχτ ήλεγξε τον ρυθμό του αγώνα στην επανάληψη και στο 83' η Γαλατά έχασε και τον Ινάν με κόκκινη. Και στο 86ο λεπτό, ο ΜΟυσλέρα απέκρουσε ασταθώς το σουτ του Κλιέσταν και στην επαναφορά ο Μπεμπά με προβολή έκανε το 2-0.

ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Προτό, Ντεσάχτ, Μπεμπά, Πράε (84' Κλιέσταν), Βάντεν Μπόρε, Ντεφούρ (46' Καβαγιά), Τιέλεμανς, Νάχαρ, Ατσεμπόνγκ, Κοντέ, Μίτροβιτς (89' Σιριάκ)

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ: Μουσλέρα, Τέγιες, Σεντζού, Καγιά, Μέλο, Τσαμντάλ, Άλτιντοπ (90' Οζκάλ), Σνάιντερ, Μπρούμα (75' Μπουλούτ), Μπουράκ.