LA LIGA-20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΧΕΤΑΦΕ-ΘΕΛΤΑ: 2-1
Γήπεδο: Αλφόνσο Πέρεθ

Μεγάλη νίκη με 2-1 πανηγύρισε η Χετάφε κόντρα στη Θέλτα.

Τα ματς είχε πολύ γρήγορο ρυθμό από τα πρώτα λεπτά και στο 15' η Θέλτα πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Ντίας. Όμως η χαρά της κράτησε για 4 μόλις λεπτά, καθώς στο 19' ο Βάσκεθ έφερε στα ίσα το σκορ. Στο 29ο λεπτό ο Μπαένα αστόχησε από καλή θέση, ενώ στο 35' ο Σαράμπια έχασε ακόμη μια σημαντική ευκαιρία.

Η Χετάφε έχασε μεγάλη

ευκαιρία να σκοράρει στο 78ο λεπτό, με τον Κάστρο να προσπαθεί να σκοράρει από την άσπρη βούλα με εκτέλεση αλά Πανένκα, αλλά την μπάλα να σταματά στο δοκάρι. Και τελικά στο 85ο λεπτό ο Σαράμπια έκανε το 2-1 για τη Χετάφε.

ΧΕΤΑΦΕ: Κοδίνα, Αρόγιο, Νάλδο, Αλέξις, Λάγο (46' Εσκουδέρο), Κάστρο (90+2' Άλεξ), Ροντρίγκες, Σαράμπια, Σαμίρ, Χινεστρόθα (70' Λεόν), Άλβαρο

ΘΕΛΤΑ: Άλβαρεθ, Πλάνας, Γκόμεθ, Καμπράλ, Τζόνι, Ραντόχα (87' Μπονγκοντά), Φερνάντεθ, Κρον Ντέλι, Τσάρλες (85' Λαριβέι), Ορεγιάνα (67' Μίνα), Νολίτο