ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 33η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Τούμπα

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χ.Μήτσιος

Ο μέτριος ΠΑΟΚ νίκησε δύσκολα με 1-0 τον Λεβαδειακό και εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα του Παναθηναϊκού

στην Κέκυρα ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση. Οι γηπεδούχοι είχαν διπλή ευκαιρία με τον Περέιρα στο 14ο λεπτό ενώ στο 30' ο ίδιος παίκτης βγήκε τετ α τετ με τον Σηφάκη και πλάσαρε άουτ. Εννέα λεπτά μετά όμως ήταν αυτός που κέρδισε το πέναλτι μετά το μαρκάρισμα του Ζίτου. Ο Παπαδόπουλος το εκτέλεσε και έκανε το 1-0. Κάκιστο το δεύτερο μέρος με τον Λεβαδειακό να ψάχνει την ισοφάριση και τον ΠΑΟΚ να έχει εστιάσει στα αμυντικά του καθήκοντα. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε στο 90' ευκαιρία με τον Παπαδόπουλο ο οποίος από ιδανική θέση σούταρε άουτ.

ΠΑΟΚ (Γ.Γεωγιάδης): Ιτάνζ, Ρικάρντο Κόστα, Ρατς, Τζαβέλλας, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Νομπόα (83'Κίτσιου), Τζιόλης, Μακ, Περέιρα (74'Πάζογλου), Παπαδόπουλος (93'Κουλούρης).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Α.Μάντζιος): Σηφάκης, Μαχαίρας, Μιλιάζες, Τόμας, Κώτσιος, Πελέ, Ζίτο (86'Μπουσταμάντε), Γιακουμάκης, Κατίδης (67'Βούκσεβιτς), Γκόμεζ, Μάντζιος