Πάρτι στην Έδεσσα!

19:45 15/2/2014 - Πηγή: AEK365

Με χαρακτηριστική άνεση πέρασε από την Έδεσσα η ΑΕΚ. Συγκεκριμένα, η Ένωση νίκησε με 17-36 τον Αερωπό για την 13η αγωνιστική της Α1 χάντμπολ, συνέχισε με νίκη και πήρε σημαντικό «δίποντο» ενόψει της συνέχειας.

Το ματς

Τα ξεκίνημα της ΑΕΚ ήταν αρκετά νωθρό κι αυτό ήταν κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Αερωπός. Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά (3-0), αλλά στη συνέχεια, οι «κιτρινόμαυροι» κατάφεραν να αφυπνιστούν και να φέρουν το ματς στα μέτρα τους (8-5). Από εκεί και πέρα τα πράγματα ήταν αρκετά εύκολα και έφτασαν να μπουν στα αποδυτήρια με το 18-9.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι μάγκες διατήρησαν την εξαιρετική τους εικόνα. Η Ένωση με καλή άμυνα, αλλά και εξίσου καλές επιθετικές πρωτοβουλίες έφτασε να δείχνει ασταμάτητη (10-25). Τα λεπτά περνούσαν και το τελικό ήρθε να δώσει ακόμα μια σημαντική νίκη (17-36).