21:03 16/8/2014 - Πηγή: AEK365

JUPILER LEAGUE-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λόκερεν-Λιρς: 2-0
(Μάριτς 19' πεν., Αμπντουραχίμι 23')

Τη 2η νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Λόκερεν που επικράτησε με 2-0 της Λιρς.

Η Λόκερεν άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό με το πέναλτι του Μάριτς, ενώ στο 23' ο Αμπντουραχίμι έκανε το 2-0. Στο 79' αποβλήθηκε ο Βάντερσον της Λιρς.

Οστάνδη-Μέχελεν: 2-0
(Ντε Σούτερ 70', Ρούιτινξ 73')

Δεύτερη σερί νίκη για την Οστάνδη που επικράτησε με 2-0της Μέχελεν.

Το σκορ άνοιξε ο Ντε Σούτερ στο 70' και τρία λεπτά

μετά, ο Ρούιτινξ έκανε το 2-0.

Σαρλερουά-Μπέβερεν: 2-2
(Σαγκλίκ 2', Ροσίνι 74' πεν.-Ντεστρόμ 56', Μάριτς 90')

Επιτέλους βαθμόςγια τη Σαρλερουά, που μετά από τρεις σερί ήττες, πήρε ισοπαλία 2-2 από την Μπέβερεν.

Η Σαρλερουά άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Σαγκλίκ, ενώ στο 56' ο Ντεστρόμ ισοφάρισε. Στο 74ο λεπτό ο Ροσίνι με πέναλτι έκανε το 2-1 για τη Σαρλερουά, αλλά στο 90' ο Μάριτς ολοκλήρωσε το 2-2.

Κορτράικ-Γκενκ: 1-1
(Ούλενς 29'-Μπογιό 65')

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα ψάχνει η Γκενκ, η οποία έμεινε στο 1-1 με την Κορτράικ.

Η Κορτράικ προηγήθηκε στο 29ο λεπτό με τον Ούλενς, αλλά στο 65' ο Μπογιό έκανε το 1-1.