Νίκη της Λοκομοτίβ με σούπερ Εντόι (VIDEO)

15:15 21/9/2013 - Πηγή: AEK365

Για την 9η αγωνιστική του ρωσικού πρωταθλήματος, η Λοκομοτίβ Μόσχας πήρε σπουδαία νίκη μέσα στην "Χίμκι Αρένα" επί της Ντιναμό Μόσχας με 3-1 στο κλασικό ντέρμπι της Μόσχας.
Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Ντάμε Εντόι με τον Σενεγαλέζο φορ να βάζει μπροστά στο σκορ την Λοκομοτίβ Μόσχας με φανταστικό σουτ στο 51ο λεπτό. Επτά λεπτά αργότερα ο Νομπόα ισοφάρισε για την Ντιναμό και στο 73' ο Εντόι κέρδισε αμφισβητούμενο πέναλτι, το ριπλέι δείχνει πως η ανατροπή έγινε εκτός περιοχής, με τον Σαμέντοφ να κάνει το 1-2. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε το Τκάτσεφ στις καθυστερήσεις.
Όπως φαίνεται η αλλαγή προπονητή με την έλευση του Λιονίντ Κούτσουκ υπήρξε ευεργετική για την Λοκομοτίβ Μόσχας που μετά και την νίκη της στο ντέρμπι της Μόσχας βρίσκεται στην δεύτερη θέση ένα βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο ΤΣΣΚΑ Μόσχας που παίζει αύριο.