21:31 24/8/2014 - Πηγή: AEK365

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: 1η αγωνιστική
ΠΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: 3-1
ΓΗΠΕΔΟ: Ζωσιμάδες

Ο ΠΑΣ έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε 3-1 του Αστέρα στα Γιάννινα για την πρώτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα.

Το ματς

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και στο πρώτο ημίχρονο, αλλά έμειναν πίσω στο σκορ στο 42 από την κεφαλιά-ψαράκι του Μπαράλες.
Οι παίκτες του Γιάννη Πετράκη δεν πτοήθηκαν, μπήκαν αποφασιστικά

στην επανάληψη και έφτασαν στην ανατροπή με τρία γκολ μέσα σε 11 λεπτά! Στο 59 με το σουτ του Τσάβες που δεν μπόρεσε να εξουδετερώσει ο Θεοδωρόπουλος, στο 67' με τον Ίλιτς μετά το γύρισμα του Κοροβέση και στο 70 με την κεφαλιά του Τζημόπουλου στη σέντρα του Ντάσιου.Ο Αστέρας δεν πρόλαβε να αντιδράσει ξανά, καθώς στο 73 έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Παπαχρήστου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΠΑΣ: Βελλίδης, Ντάσιος, Τσουκαλάς, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Γιάκος (84 Χαρίσης), Κοροβέσης, (79 Σαπαλίδης) Στρούνα, Τσάβες (77 Ακόστα), Λίλα.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Θεοδωρόπουλος, Κιτοκό, Ζησόπουλος, Γκοιάν, Παπαχρήστος, Ουσέρο, Μπι (63 Μουνάφο), Μάσα (75 Πάρα), Φερνάντες (46 Κουρμπέλης) , Ρόλε, Μπαράλες.