Λίβερπουλ για τρόπαιο (VIDEO)

08:03 3/8/2014 - Πηγή: AEK365

Η Λίβερπουλ συνέχισε την αήττητη πορεία της στο International Champions Cup καθώς επικράτησε και της Μίλαν, με 2-0, και προκρίθηκε στον μεγάλο τελικό όπου θα αντιμετωπίσει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
Στο 17' ο Τζο Άλεν εκμεταλλεύτηκε λάθος του Μίκαελ Εσιέν και έκανε το 1-0 για τη Λίβερπουλ και στο 28ο λεπτό η αγγλική ομάδα είχε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της όταν κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Ρίκι Λάμπερτ νικήθηκε από τον Κρίστιαν Αμπιάτι.
Σημειώνεται πως λίγο πριν την ανάπαυλα, οι παίκτες των δυο ομάδων παραλίγο να έρθουν στα χέρια έπειτα από ένα σκληρό φάουλ του Σαπονάρα στον Χέντερσον.
Στην επανάληψη, η Μίλαν είχε τις ευκαιρίες για να φτάσει στην ισοφάριση, δεν τα κατάφερε και στις καθυστερήσεις η Λίβερπουλ πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Σούσο.