Στον τελικό η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (VIDEO)

07:57 3/8/2014 - Πηγή: AEK365

Στο Μίτσιγκαν των ΗΠΑ και μπροστά σε 109.000 θεατές, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε 3-1 τη Ρεάλ Μαδρίτης και προκρίθηκε στον τελικό του International Champions Cup.
Η ομάδα του Λουίς Φαν Χάαλ ήταν καλύτερη και προηγήθηκε με πολύ όμορφο γκολ του Γιάνγκ στο 21ο λεπτό. Η Ρεάλ, που δεν ικανοποίησε, ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκάρεθ Μπέιλ στο 27' αλλά δέκα λεπτά αργότερα και πάλι ο Γιάνγκ έδωσε προβάδισμα στη

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Τσιτσαρίτο στο 80ο λεπτό έπειτα από λάθος του Ίκερ Κασίγιας.

Μαν. Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Κιν, Τζόουνς, Έβανς (46' Μπλάκετ), Βαλένσια (62' Λίνγκααρντ), Ερέρα (46' Κλέβερλι), Φλέτσερ, Γιανγκ (46' Σο), Μάτα (62' Καγκάουα), Ρούνεϊ (62' Ερνάντες), Γουέλμπεκ (41' Ζαχά)
Ρεάλ: Κασίγιας, Ράμος, Πέπε, Νάτσο, Αρμπελόα (74' Ρονάλντο), Ιγιαραμέντι, Αλόνσο (56' Ντε Τόμας), Καρβαχάλ, Μόντριτς, Μπέιλ, Ίσκο