Κόντε: Πάνω από κάθε προσδοκία

10:35 13/12/2011 - Πηγή: AEK365

Μετά από 14 αγωνιστικές στην Serie A, η Γιουβέντους παραμένει στην κορυφή αήττητη μετά και το 1-1 στο "Ολίμπικο" κόντρα στην Ρόμα με τον Αντόνιο Κόντε να υποστηρίζει πως οι 30 βαθμοί που έχουν συγκεντρωθεί είναι πέρα από κάθε προσδοκία.

Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής της Γιουβέντους τόνισε: "Παίξαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο, είχαμε ρυθμό και αντιδράσαμε σωστά στο γρήγορο γκολ που δεχτήκαμε, κάτι που δεν είναι ποτέ εύκολο.

Δεν μου άρεσε όμως η εικόνα μας στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, καθώς βρεθήκαμε σε τρικυμία. Και πάλι, ωστόσο, είχαμε τις ευκαιρίες να πάρουμε την νίκη και οι επεμβάσεις του Στεκέλενμπουργκ ήταν καθοριστικές για την Ρόμα. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την βαθμολογική μας συγκομιδή ως τώρα. Έχουμε ξεπεράσει κάθε προσδοκία και το γεγονός ότι πολύς κόσμος περιμένει από εμάς να κερδίζουμε πάντα, δείχνει πως έχουμε γίνει καλή ομάδα".