Καλπασμός τίτλου με σόου Ίμπρα!

16:53 23/2/2014 - Πηγή: AEK365

LIGUE 1'-26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λιλ-Λιόν: 0-0

Υποχωρεί η Λιλ, σε σημείο να κινδυνεύει να μείνει εκτός τριάδας και να χάσει το τρένο του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι «λιλουά» κόλλησαν στο 0-0 με τη Λιόν και απέχουν πλέον μόλις ένα βαθμό από την 4η, Σεντ Ετιέν.

Ναντ-Ρεν: 0-3
(Ντεπ 16', Κόνραντσεν 62', Tόιβονεν 89')

Βαθμολογική ανάσα πήρε η Ρεν που νίκησε με 3-0 μέσα στην έδρα της Ναντ.

Η Ρεν άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό με τον Ντεπ και στο 62' ο Κόνραντσεν έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τόιβονεν στο 89ο

λεπτό.

Τουλούζ-Παρί Σεν Ζερμέν: 2-4
(Μπεν Γεντέρ 44', 72'- Ιμπραΐμοβιτς 32' πεν., 68', 89', Λαβέτσι 56')

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης (4-2) απέδρασε από τη δύσκολη έδρα της Τουλούζ η Παρί Σεν Ζερμέν και καλπάζει προς τον τίτλο.

Η Παρί άνοιξε τα σκορ στο 32ο λεπτό με το πέναλτι του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, αλλά στο 44' ο Μπεν Γεντέρ έφερε στα ίσα το ματς. Η Παρί μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 56ο λεπτό ο Λαβέτσι έκανε το 2-1. Ο Ίμπρα πέτυχε το 3-1 στο 68ο λεπτό και στο 73' η Τουλούζ μείωσε σε 3-2 με τον Μπεν Γεντέρ. Το τελικό 4-2 έγραψε στο 89ο λεπτό ο Ίμπρα που πέτυχα χατ τρικ.