00:03 21/9/2012 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE- 10ος ΟΜΙΛΟΣ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΟΤΕΝΑΜ- ΛΑΤΣΙΟ: 0-0
Γήπεδο: Γουάιτ Χαρτ Λέιν
Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν στην πρεμιέρα τους, στους ομιλους του Europa League, Τότεναμ και Λάτσιο καθώς έμειναν στο 0-0. Μοιρασμένο ματς στο πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ. Στο 11' με τον

Κλόζε οι Ιταλοί είχα την πρώτη καλή φάση, ενώ στο 19' ο Λένον άγγιξε το γκολ. Στο 41' οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με έναν "κεραυνό" του Γκονζάλες. Λίγες φάσεις στην επανάληψη με την Τότεναμ πάντως να είναι καλύτερη απο την Λάτσιο. Στο 51' ο Γιορίς είπε όχι σε ένα σουτ του Μάουρι, ενώ οι Άγγλοι απάντησαν στις ευκαιρίες ένα λεπτό μετά με τον Ντέμπσει. Απο εκει και πέρα οι δύο ομάδες είχαν ορισμένες αξιόλογες φάσεις, ωστόσο το 0-0 δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε.
ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Γουόκερ, Κόλκερ, Βερτόνχεν, Νόουτον, Ντεμπελέ, Σάντρο, Λένον (81' Τάουνσεντ), Ντέμπσεϊ (76' Σίκκουρντσον), Μπέιλ, Ντεφό
ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Αντρέ Ντιάζ, Λούλιτς, Μπιάβα, Καβάντα, Μάουρι, Ερνάνες, Γκονζάλεζ, Ονάζι (80' Ζάρατε)., Λεντέσμα, Κλόζε
Διαιτητής: Οβίντιου Αλί Χατεγκάν. Βοηθοί: Ζόλταν Σζέκελι, Οκτάβιαν Σόβρε. 4ος: Κριστιάν Νίκα. Διαιτητές γραμμών: Αλεξάντρου Νταν Τούντορ, Ιστβάν Κόβακς (ΡΟΥ)