Φιλική ήττα για την ΑΕΚ

15:05 22/11/2014 - Πηγή: AEK365

Τον Πανιώνιο υποδέχτηκε η ΑΕΚ Κ20 σε φιλικό αγώνα στα Σπάτα και οι κιτρινόμαυροι ηττήθηκαν με 1-0 με γκολ που δέχθηκαν λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Αρκετά καλή η Ένωση, ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο, με τον προπονητή της ΑΕΚ Στέλιο Μανωλά να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες και να δοκιμάζει πράγματα ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος της Football League

Νέων.

Η ΑΕΚ είχε κάποιες πολύ καλές στιγμές στον αγώνα με κυριότερη το δοκάρι του Κυριαζή στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου.

Τελικά, το τμήμα Ακαδημιών της ΑΕΚ δέχθηκε το γκολ στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης και το τέλος της φιλικής αναμέτρησης την βρήκε να ηττάται με 1-0.

Ο Στέλιος Μανωλάς ξεκίνησε με την εξής ενδεκάδα:
Ντούνης, Γραμματίκας, Kοντοές, Μαρκοπουλιώτης, Βιδάλης, Γαλανόπουλος, Γεωργαμλής , Τσέλιος, , Λίτσι, Ασπρόγιαννης, Κυριαζής

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Μπουτσικάρης, Γιαννούτσος, Γραμματίκας, Μίχας, Αντωνίου, Βλαχομήτρος, Τζάθας, Ψάνης, Τζιβελικίδης, Ανδρεόπουλος.