23:26 20/9/2013 - Πηγή: AEK365

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ - 6η αγωνιστική

ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ-ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ: 4-1

ΓΗΠΕΔΟ: Μπορούσια Παρκ

Η Γκλάντμπαχ επικράτησε με 4-1 της αδύναμης Μπραουνσβάιγκ που παραμένει με μόλις έναν βαθμό. Ο Βέντα άνοιξε το σκορ στο 22' μετά την πάσα του Αράνγο ενώ εννέα λεπτά μετά ο Ράφαελ με κεφαλιά έκανε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο 58' με τον Μπόλαντ. Στο 70' όμως η Γκλάντμπαχ κέρδισε πέναλτι. Ο Κρούσε το εκτέλεσε

και σφράγισε τη νίκη της ομάδας του γράφοντας το 3-1. Έξι λεπτά μετά ο Ράφαελ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Τερ Στέγκεν, Γιάντσκε, Στρανζλ, Άλβαρο Ντομίνγκες, Βεντ, Κράμερ, Τσάκα (76'Νόρντβαϊτ), Χέρμαν (81'Χργκότα), Αράνγο (89'Γιουνές), Ράφαελ, Κρούσε.

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ: Πέτκοβιτς, Κέσελ, Μπίτσακτσιτς, Ντόγκαν, Ρέιτσελ, Καλιγκιούρι, Θέουερκαουφ, Ελαμπντελαουί (83'Τζάκσον), Μπόλαντ (83'Κρούπκε), Μπελαράμπι, Κουμπέλα (68'Αντέμι).