JUPILER LEAGUE-20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λόκερεν-Κορτράικ: 1-2
(Ντε Πο 14'-Τομάσεβιτς 17', Σαντινί 85')

Μεγάλο διπλό πήρε η Κορτράικ με 2-1 μέσα στην έδρα της Λόκερεν.

Η Λόκερεν άνοιξε το σκορ στο 14' με τον Ντε Πο, αλλά τρία λεπτά αργότερα η Κορτράικ έκανε το 1-1. Τη νίκη στην Κορτράικ έδωσε ο Σαντινί με γκολ στο 85ο λεπτό.

Μπριζ-Γκενκ: 4-1
(Ντουάρτε 45+3', Φορμερ 55', Ρεφαέλοφ 72', Ιθκιέρδο 88'-Μπογιό 42')

Ακάθεκτη συνεχίζει η Μπριζ που

κέρδισε με 4-1 την Γκενκ.

Στο 42ο λεπτό ο Μπογιό έχασε πέναλτι αλλά στην επαναφορά έκανε το 1-0 για την Γκενκ, αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Ντουάρτε έφερε στα ίσα το ματς.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί και στο 55' ο Φορμέρ έκανε το 2-1, ενώ στο 72' ο Ρεφαέλοφ έγραψε το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 88ο λεπτό ο Ιθκιέρδο.

Γάνδη-Σταντάρ Λ.: 1-2
(Ντεζάγκερε 16'-Ντε Καμάργκο 12', Μπιά 90+4')

Με μεγάλο διπλό έφυγε από την έδρα της Γάνδη, η Σταντάρ που κέρδισε με 2-1.

Η Σταντάρ Λιέγης άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Ντε Καμάργκο, αλλά στο 16' ο Ντεζάγκερε έφερε στα ίσα το σκορ. Στο 36ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ενόχ της Σταντάρ Λιέγης. Στο 90+2' όμως η Γάνδη έχασε κι αυτή με κόκκινη τον Ασαρέ και δύο λεπτά μετά ο Μπιά έκανε το 2-1.