Καλά Χριστούγεννα θα κάνουν στον Άρη

17:12 21/12/2014 - Πηγή: AEK365

Στα επτά παιχνίδια διεύρυνε το αήττητο σερί του Άρης που κέρδισε εκτός έδρας τον Έβρο Σουφλίου με 3-0 για την 12η αγωνιστική της Γ' Εθνικής.
Στο πρώτο μέρος, η ομάδα του Κάμπος είχε τις ευκαιρίες αλλά γκολ δεν έβαζε και τελικά η λύση ήρθε στο 55ο λεπτό με τον Καπνίδη να κάνει το 0-1. Ο ίδιος παίκτης στο 73ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα του Άρη και το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό ο Πόι.
Με τη νίκη του αυτή, ο Άρης παρέμεινε στη πρώτη θέση του ομίλου και θα κάνει καλά Χριστούγεννα.

Εβρος Σουφλίου: Γκουτζελάς, Αντωνιάδης (69' Ερκάν), Τσαπάνης, Λίτσιος, Λαμπερνάκης, Μάλκα, Εφραιμίδης, Δραγανίδης, Εμρέ (61' Παναγιώτου), Τοπούζης, Κουρέλας
ΑΡΗΣ: Καρατζιοβαλής, Γκίνο, Γιαννίτσης, Φερνάντες, Λιόλιος, Λεμονής, Προβατίδης, Παπαδόπουλος (79' Ντούνγκα), Σουνάς, Καπνίδης, Πόι.