20:26 25/1/2012 - Πηγή: AEK365

COPPA ITALIA- ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΚΙΕΒΟ- ΣΙΕΝΑ: 0-1
Γήπεδο: Μαρκ Αντόνιο Μπεντεγκόντι
Νίκη-πρόκριση με 1-0 πέτυχε η Σιένα κόντρα στην Κιέβο και προκρίθηκε στους τέσσερις του Κυπέλλου.
Το πρώτο μέρες ήταν πολύ μέτριο και είχε μόλις ένα καλό σουτ του Ουρίμπε στο 9ο λεπτό, με τον Φαρέλι να μπλοκάρει σταθερά.
Τελικά η Σιένα κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 53ο λεπτό στην πρώτη επαφή του Ντέστρο με τη μπάλα. Μετά

από κόρνερ ο Γκάτσι έπιασε την πρώτη κεφαλιά και ο Ντέστρο με νέα κεφαλιά, νίκησε τον Πουτζιόνι.
Η Σιένα ωστόσο έμεινε με 10 παίκτες από το 60ο λεπτό, καθώς αποβλήθηκε ο Μανίνι και έτσι στη συνέχεια πιέστηκε από την Κιέβο.
Παρόλα αυτά,
ΚΙΕΒΟ: Πουτζιόνι, Μορέρο (64' Παλόσκι), Μαντέλι (81' Μπράντλεϊ), Ασέρμπι, Βάτσεκ, Χετεμέι, Φρέι, Κρουσάδο, Ντραμέ, Μοσκαρντέλι, Ουρίμπε.
ΣΙΕΝΑ: Φαρέλι, Άνχελο, Ροσεντίνι, Μπελμοντέ (64' Μπόλτζονι), Ρόσι, Γκάτσι, Παραβιτσίνι, Μανίνι (52' Τέρτζι), Φερέιρα, Γκρόσι, Γκονζάλες (52' Ντέστρο).