ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EURO 2016-6ος ΟΜΙΛΟΣ-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ-ΣΟΥΗΔΙΑ: 1-1
Γήπεδο: Γκράντσκι

Στο 1-1 κόλλησαν οι Σουηδοί μέσα στο Μαυροβούνιο.

Η Σουηδία μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 9ο λεπτό μετά από λάθος διώξιμο του Τομάσεβιτς, ο Ίμπρα έκανε το 1-0. Στο 11' ο Ίζακσον είπε όχι σε σουτ του Γιόβετιτς και στο 29' η κεφαλιά του Σάβιτς πέρασε λίγο

άουτ.

Η Σουηδία χαλάρωσε στην επανάληψη και στο 80ο λεπτό ο Γιόβετιτς με πέναλτι έκανε το 1-1.

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ: Μπόζοβιτς, Βολκόβ, Μπάσα, Τομάσεβιτς (77' Γιάνκοβιτς), Σάβιτς, Ζβέροτιτς, Βούκσεβιτς, Γιόβοβιτς, Β.Μπόζοβιτς (46' Μπάκιτς), Γιόβετιτς, Νταμιάνοβιτς (67' Μπεκιράι)

ΣΟΥΗΔΙΑ: Ίζακσον, Λούστιγκ (46' Βεντ), Άντονσον, Γκρανκβιστ, Μπένγτσον, Έκνταλ, Κάλστρομ, Φόρζμπεργκ (63' Λάρσον), Ντουρμάζ, Ζενγκίν (86' Τέλιν), Ιμπραΐμοβιτς

ΑΥΣΤΡΙΑ-ΡΩΣΙΑ: 1-0
Γήπεδο: Ερνστ Χάπελ

Με το ένα πόδι στα τελικά του Euro βρίσκεται η Αυστρία, που κέρδισε με 1-0 τη Ρωσία και ξέφυγε.

Στο 16ο λεπτό, ο Κοκόριν, σημάδεψε το δοκάρι της Αυστρίας, ενώ στο 43' ο Άλμερ είπε όχι σε κεφαλιά του Ιγκνάσεβιτς.

Στο 51ο λεπτό ο Ακινφέεφ είπε όχι σε σουτ του Αρναούτοβιτς, ενώ στο 57' ο Κοκόριν αστόχησε από καλή θέση και στο 73' ο Οκότιε από κοντά μετά από γύρισμα του Χάρικ, έκανε το 1-0.

ΑΥΣΤΡΙΑ: Άλμερ, Παρσίβλιουκ, Ντράγκοβιτς (86' Πρεντλ), Χιντερέγκερ, Φουχς, Κλάιν, Γιουνούζοβιτς, Μπαουμγκάρτλινγκερ, Λάιτγκεμπ, Αρναούτοβιτς (90+1' Σάμπιτζερ), Χάρνικ, Γιάνκο (59' Οκότιε)

ΡΩΣΙΑ: Ακινφέεφ, Ιγκνάσεβιτς, Β.Μπερεζούτσκι, Γκλουσάκοφ, Σιρόκοφ, Σατόφ (81' Ντζαγκόεφ), Τσερίσεφ (56' Ιόνοφ), Φαϊζούλιν (75' Ντζιούμπα), Κομπάροφ, Κοκόριν

ΜΟΛΔΑΒΙΑ-ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΪΝ: 0-1
Γήπεδο: Σταντιονούλ Ζίμπρου

Την 5η του νίκη σε προκριματικά Euro πέτυχε το Λιχτενστάιν, και μάλιστα μέσα στην έδρα της Μολδαβάις με 1-0.

Στο 19ο λεπτό, ο Κεμπανού είπε όχι εντυπωσιακά σε σουτ του Κρίστεν, ενώ στο 32' ο Ιονίτα έχασε μεγάλη ευκαιρία για τη Μολδαβία.

Το Λιχτενστάιν ήταν λίγο καλύτερο στην επανάληψη και στο 74ο λεπτό ο Μπεργκάιερ με όμορη εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0.

ΜΟΛΔΑΒΙΑ: Κεμπανού, Αρμάς, Επουρεάνου, Γκολοβατένκο, Ράκου, Πατράς (75' Σουβόροφ), Ιονίτα, Γάτσαν, Κοζοκάρι (56' Σπατάρου), Ντεντόφ, Γκινσάρι

ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΪΝ: Μπούχελ, Κάουφμαν, Κιντάνς (90' Κίμπερ), Κρίστεν, Μπουργκμάιερ, Μπραντλ (63' Κούνε), Μ.Μπούχελ (88' Γκούμπσερ), Χάσλερ, Σαλάνοβιτς, Πολβερίνο, Βίζερ.