20:58 15/11/2014 - Πηγή: AEK365

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EURO 2016-3ος ΟΜΙΛΟΣ-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΠΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ: 0-2
Γήπεδο: Φίλιππος ΙΙ

Την τρομερή πορεία της συνέχισε η Σλοβακία που κέρδισε με 2-0 μέσα στην έδρα των Σκοπίων κι έκανε το 4Χ4.

Η Σλοβακία πίεσε από την αρχή

και στο 25ο λεπτό ο Βάις έκανε το γύρισμα στην περιοχή και ο Κούτσκα από οντά έγραψε το 1-0. Μάλιστα στο 38ο λεπτό ο Νέμετς έκανε το 2-0 και στο 41' τα Σκόπια είχαν δοκάρι με τον Τραϊκόφσκι.

ΣΚΟΠΙΑ: Πατσόφσκι, Αλιλίφσκι, Μόισοφ, Σίκοφ, Ριστόφσκι, Αντεμί, Ντεμίρι (74' Μπαμπούνσκι), Αμπντουραχίμι, Τραϊκόφσκι, Στόικοφ, Βελκόσκι (70' Ιβανόφσκι)

ΣΛΟΒΑΚΙΑ: Κόζατσικ, Πέκαρικ (46' Πέκαρικ), Σκρτελ, Ντούριτσα, Χούμποτσαν, Βάις (78' Ντούρις), Στοχ, Χάμσικ, Κούτσκα (55' Κις), Πετσόφσκι, Νέμετς.

ΙΣΠΑΝΙΑ-ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ: 3-0
Γήπεδο: Νουέβο Κολομπίνο

Εύκολη νίκη με 3-0 πέτυχε η Ισπανία κόντρα στη Λευκορωσία και βρίσκεται στη 2η θέση μαζί με την Ουκρανία.

Η Ισπανία μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και στ 7ο λεπτό ο Πέδρο έχασε μεγάλη ευκαιρία, ενώ στο 18' ο Ίσκο έκανε το 1-0 με όμορφο τρόπο. Και στο 19ο λεπτό, ο Μπούσκετς έγραψε το 2-0 για την Ισπανία.

Στο 54ο λεπτό ο Αλκαθέρ είχε δοκάρι και στο 55' η Ισπανία έκανε 3 τα γκολ της με τον Πέδρο.

ΙΣΠΑΝΙΑ: Κασίγιας, Πικέ, Ράμος, Χουανφράν, Άλμπα, Μπούσκετς (46' Σοριάνο), Κόκε, Καθόρλα (69' Καγιεχόν), Ίσκο (80' Μοράτα), Αλκαθέρ, Πέδρο.

ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ: Σεβνόφ, Μαρτίνοβιτς (31' Μπορντατσεφ), Πολίτεβιτς, Γιανούσκεβιτς, Ντργκούν, Κρίβετς (80' Κρίλιακ), Ματβέιτσικ, Μπαλάνοβιτς, Νεκχάιτσικ, Καλάτσεφ, Κορνιλένκο (67' Σίγκνιεβιτς)

ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ-ΟΥΚΡΑΝΙΑ: 0-3
Γήπεδο: Ζοζί Μπαρτέλ

Πλάκα έκανε στο Λουξεμβούργο η Ουκρανία, καθώς κέρδισε με 3-0 κι έπιασε στην 1η θέση τη Σλοβακία, που έχει όμως ένα ματς λιγότερο.

Στο 13ο λεπτό τα Λουξεμβούργο έχασε μεγάλη ευκαιρία, με τον Πιάτοφ να λέει όχι σε σουτ του Τουρπέλ, ενώ στο 26' ο Όλινικ έχασε μεγάλη ευκαιρία εξ επαφής. Στο 28ο λεπτό ο Τουρπέλ αστόχησε από κοντά ενώ στο 32' ο Ζουμπέρ απέκρουσε το σουτ του Σεβτσύκ και τελικά στο επόμενο λεπτό η Ουκρανία έκανε το 1-0. Ο Όλινικ τροφοδότησε τον Γιαρμολένκο που με κοντινό σουτ έκανε το 1-0.

Στο 48ο λεπτό ο Όλινικ αστόχησε από ιδανική θέση, αλλά στο 53' η Ουκρανία έκανε το 2-0. Σκόρερ ο Γιαρμολένκο ξανά με όμορφο φαλτσαριστό σουτ, ενώ στο 56' ο Γιαρμολένκο με όμορφο πλασέ έκανε το 3-0. Στο 63ο λεπτό ο Σίντορτσουκ έχασε μεγάλη ευκαιρία για την Ουκρανία,

ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ: Ζουμπέρ, Σανό, Γιάνισχ, Σχνελ, Γανς, Γκέρσον, Μάρτινς (53' Ντα Μότα), Μουτς, Χόλτερ, Μπένσι (63' Γιόακιμ), Τουρπέλ (76' Ντεβίλ).

ΟΥΚΡΑΝΙΑ: Πιάτοφ, Κασερίντι, Σεβτσούκ, Φεντέτσκι, Ρακίτσκι, Τίμοστσουκ, Όλινικ (85' Κόβαλτσουκ), Σίντορτσουκ, Γιαρμολένκο, Ζοζούλια (72' Μπουντίκβσκι), Κονοπλιάνκα (76' Μορόζιουκ)