Ανατροπή για Τουρκία

23:36 3/9/2014 - Πηγή: AEK365

Ωραίο παιχνίδι έγινε στο «TRE-FOR Παρκ» οπου η Δανία υποδέχτηκε σε φιλική αναμέτρηση την Τουρκία με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 2-1 κάνοντας την ανατροπή στο δεύτερο μέρος.
Οι Σκανδιναβοί άνοιξαν το σκορ στο 35' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Άγκερ, για να έρθει η ισοφάριση από τον Σαχάν στο 55'. Τη νίκη στους Τούρκους έδωσε ο Τουφάν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΔΑΝΙΑ: Σμάιχελ, Άγκερ (46' Κνούντσεν), Μπιέλαντ, Άνκερσεν (84΄Βας), Μπόιλεσεν (46΄Κουσκ), Κάλενμπεργκ (64' Βίμπε), Κβιστ, Σόνε, Έρικσεν (46' Αντρεάνσεν), Χόμπεργκ, Μπέντνερ (62' Κορνέλιους).

ΤΟΥΡΚΙΑ: Κιβράκ, Γκιουλούμ, Γκιονούλ, Τοπράκ, Τοπάλ, Ινάν (76' Τουφάν), Ερκίν (89' Κοϊμπάσι), Σαχάν (69' Τουράν), Οζιάκουπ (46' Μπελόζογλου), Οζέκ (46' Αντίν), Γιλμάζ (71' Πεκτεμέκ).