Στο 1-1 η «ένωση»

Η Φιλαδέλφεια Ούνιον δεν μπόρεσε να μείνει μόνη πρώτη στην ανατολική περιφέρεια της MLS, αφού παραχώρησε 1-1 στο Τορόντο.

Δύο λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Σεμπαστιάν Λε Του έχει ανοίξει το σκορ για την «ένωση», αλλά ο Ράιαν Τζόνσον ισοφάρισε στο 57ο λεπτό. Άλλωστε, η φιλοξενούμενη ομάδα στάθηκε στον αγωνιστικό χώρο και απέσπασε δίκαια την ισοπαλία, αν και είναι αδιάφορη βαθμολογικά.

Η Ούνιον έχει πλέον 48 βαθμούς και μοιράζεται με την Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι την πρώτη θέση της Ανατολής μία αγωνιστική πριν

το τέλος. Η πρωτιά διεκδικείται επίσης από τους Χιούστον Ντάιναμο που έχουν 46 πόντους.

Φιλαδέλφεια Ούνιον: Μοντραγκόν, Ουίλιαμς, Βαλντές, Καλίφ, Γκ. Φαρφάν, Μαπ (77’ Τόρες), Κάρολ, Μ. Φαρφάν, Λε Του, Παούνοβιτς (73’ Μουάνγκα), Αντού (64’ Μακίνερνεϊ).Τορόντο: Κόσιτς, Χάρντεν, Μόργκαν, Άιρο, Χένρι (70’ Ντέιβις), Στίνσον, Αβίλα, Φρινγκς (55’ Στούργκις), Τζόνσον, Σόουλσμα, Πλάτα (60’ Ζαβαρίζε).