Όλυμπος Κέρκυρας-ΑΟ Κασσιώπη 2-2

21:57 1/4/2012 - Πηγή: OnSports

Ο Όλυμπος έβαλε… «τρικλοποδιά» στην συντοπίτισσα του Κασσιώπη με το τελικό 2-2 να αφήνει τους φιλοξενούμενους δυσαρεστημένους, παρά το γεγονός ότι ισοφάρισαν πέντε λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Η Κασσιώπη φαίνεται να μην αντέχει τον «αέρα της κορυφής» και σε ένα ακόμα ματς δεν γεύτηκε τη χαρά της νίκης. Η αλήθεια είναι πως το τελικό 2-2 αδικεί τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών της ωστόσο άμα η μπάλα δεν μπει στο πλεκτό οι βαθμοί δεν κερδίζονται έτσι. Στο αγωνιστικό κομμάτι το ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να χάνουν σωρεία

ευκαιριών για να πετύχουν κάποιο γκολ. Ο Όλυμπος ευτύχισε να προηγηθεί στο 36’ με τον Ιωνά να κάνει το 1-0. Στο 43’ η Κασσιώπη έχασε διπλή ευκαιρία να ισοφαρίσει αλλά απέναντι της βρήκε έναν εκπληκτικό Γκίνη. Στο δεύτερο ημίχρονο ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης μέχρι εκείνο το σημείο 58’, Γκίνης έγινε μοιραίος και με λάθος εκτίμηση έδωσε την ευκαιρία στον Τσούκλη να κάνει το 1-1. Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε για πολύ και επτά λεπτά αργότερα ο Γραμματικόπουλος ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Παππά έκανε το 2-1. Η Κασσιώπη συνέχισε την ασφυκτική της πίεση για να γυρίσει το ματς αλλά ο Γκίνης ήταν σε μεγάλη μέρα. Το μόνο που κατάφερε ήταν να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στο 85’ με τον Πελάη για το τελικό 2-2.

ΌΛΥΜΠΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Γκίνης, Πολύζος (87' Ρομαντζάς), Τσιάβος, Βασιλάκης, Τ. Παππάς, Βλάσσης, Δ. Παππάς (66' Μάμαλος), Γραμμένος, Ιωνάς, Τσεβανέδης (75' Μωραΐτης), Μπούας

ΑΟ ΚΑΣΣΙΩΠΗ: Αβραμιώτης, Μεσημέρης (50' Πάγκαλης), Βιτουλαδίτης, Μ. Κονισπολιάτης (39' Ανυφαντής), Κροκίδης, Σκολαρίκης, Γκερέκος (39' Πελάης), Πετρόγιαννης, Τσούκλης, Γραμματικόπουλος, Φούκης