Αχαρναϊκός-Κορωπί 3-2

20:56 1/4/2012 - Πηγή: OnSports

Παραλίγο το «έμφραγμα» στο Μενίδι με τον Αχαρναϊκό να βρίσκεται πίσω στο σκορ με δύο τέρματα από το Κορωπί, ωστόσο κατάφερε και το γύρισε το ματς στα τελευταία πέντε λεπτά του αγώνα για το τελικό 3-2.

Ο Αχαρναϊκός με την «αγχωτική» του νίκη παρέμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος. Στο αγωνιστικό κομμάτι, το Κορωπί αιφνιδίασε τους γηπεδούχους όταν μόλις στο 7’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντούνη άνοιξε το σκορ 0-1. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με τους γηπεδούχους να βρίσκονται με την πλάτη στον τοίχο. Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα για τον Αχαρναϊκό όταν ο Κουστάκης

στο 50’ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Ο χρόνος κυλούσε εις βάρος των γηπεδούχων οι οποίοι δεν μπορούσαν να απαντήσουν στα γκολ που δέχτηκαν. Όμως στο 65’ ο Λαναράς μείωσε σε 1-2. Ο ίδιος παίκτης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 85’ έφερε το ματς στα ίσα 2-2. Τους τρείς βαθμούς της νίκης χάρισε στην ομάδα του ο Χριστόπουλος στο 90’. Ο Αχαρναϊκός έδειξε ότι διαθέτει καρδιά πρωταθλητή με την ανατροπή που πέτυχε έκανε ένα ακόμα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Μουζάκης, Καλαμιώτης, Μανάλης, Μαγγίνας, Μωϋσιάδης, Αθανασόπουλος, Κοκκόλης (88' Ζούμας), Χριστόπουλος, Γκίκας (65' Μακρυγιάννης), Δημάκης (60' Φελέκης), Λαναράς

ΚΟΡΩΠΙ: Ούσιος, Φύτρος, Πάντου, Προβίδης, Ντούνης, Ματσάγκος, Αλεξίου, Τ'όλιας, Κουστάκης (80' Βρούτσης), Μουρούτης (90' Αργυρόπουλος), Πούλος