Ολυμπιακός: Σκόραρε ο Μιραλάς με το Βέλγιο

Την πολύ καλή του κατάσταση τη φετινή σεζόν επιβεβαίωσε το βράδυ της Παρασκευής (25/5) ο Κέβιν Μιραλάς με την Εθνική ομάδα του Βελγίου.

Ο επιθετικός του Ολυμπιακού, ο οποίος αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ στην Super League πετυχαίνοντας 20 τέρματα, δίνει το «παρών» στην αρχική ενδεκάδα των «κόκκινων διαβόλων» στο φιλικό με το Μαυροβούνιο, επιβεβαιώνοντας τα σενάρια για τις προθέσεις του Βίλμοτς, και έβαλε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ στο 25ο λεπτό.

Μάλιστα, ο νεαρός άσος έφερε το ματς στα ίσια για τους Δυτικοευρωπαίους, μια και οι Βαλκάνιοι είχαν προηγηθεί στο 5’ με τον Βούτσινιτς. Είκοσι λεπτά αργότερα ο Μιραλάς έκανε το 1-1 για το Βέλγιο και 34’ ο Αζάρ με πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού.