Μύκονος-Ρόδος 1-1

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχτηκαν Μύκονος και Ρόδος στο νησί των ανέμων, σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, με αρκετές συγκινήσεις.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, ωστόσο, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 15’ με σουτ του Αλεξίου. Στο 24’ όμως τα «ελάφια» πήραν το προβάδισμα το σκορ, όταν σε αντεπίθεση ο Καταπόδης με σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Μανταφούνη για το 0-1. Οι δύο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να βάλουν γκολ ως το τέλος του ημιχρόνου, όμως δεν τα κατάφεραν

Στο 57’ οι γηπεδούχοι σκόραραν με κεφαλιά του Μπαλή, όμως το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ, γεγονός που προκάλεσε τη διαμαρτυρία των ανθρώπων της Μυκόνου και σημειώθηκε τρίλεπτη διακοπή. Στο 60’ οι γηπεδούχοι έχασαν νέα ευκαιρία, με τον Τσαλμά να πλασάρει και τον Δανά να διώχνει σωτήρια πάνω στη γραμμή. Έχοντας ανεβάσει την απόδοσή της η Μύκονος έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης στο 82’, χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπασταθόπουλου. Τρία λεπτά μετά ο Δανάς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, για διαπληκτισμό με αντίπαλο, αφήνοντας τη Ρόδο με δέκα παίκτες.

ΜΥΚΟΝΟΣ: Μανταφούνης, Μπαλής, Αλεξανδρόπουλος, Ζουγανέλης, Καραντζάς, Κούκας, Αργυρίου, Ξένος, Τσαλμάς (68’ Τσουμάσης), Παπασταθόπουλος, Πανέττας.

ΡΟΔΟΣ: Αρχοντάκης, Δανάς, Παπαδόπουλος (75’ Θαμνόπουλος), Καντιμοίρης, Πελέκης, Πατούχος, Γκινής, Σκαρλάτος, Καταπόδης, Ορφανίδης, Φράγκος