Κορωπί-Αιολικός 0-1

Νικηφόρα πέρασε από το Κορωπί ο Αιολικός, καθώς επιβλήθηκε 1-0 της τοπικής ομάδας και παρέμεινε σε τροχιά ανόδου.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να παίξουν καλά σε έναν άσχημο αγωνιστικό χώρο στο «Αντώνης Πρίφτης». Ο Αιολικός είχε μια ελαφρά υπεροχή, αλλά απείλησε ιδιαίτερα τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Μυτιλήνης μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι κι έχασε αρκετές ευκαιρίες. Στο 59’ μάλιστα άνοιξε και το σκορ, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του

Μίχου, ο Καδής στο δεύτερο δοκάρι με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Το Κορωπί δεν έδειχνε ικανό να αντιδράσει, με την ομάδα του Δημήτρη Σπανού να πιέζει και για δεύτερο γκολ, ωστόσο το 0-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΚΟΡΩΠΙ: Ούσιος, Φύτρος, Πάντου, Πριονίδης (69’ Ματσάγκος), Ντούνης, Μουρούτης, Κανέλλος (52’ Σύρος), Πούλος, Κουσιάκης, Αλεξίου, Τόλιας (75’ Γερολυμάτος)

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Αθανσόπουλος, Ντζιμάνης, Βούρος, Καπταγιάννης, Ζώνας, Καδής, Μίχος, Διονυσάτος (46’ Μιχαλάκης), Τσουλάκος, Μουστογιάννης (85’ Κάρδαρης), Μουρατίδης (90+2’ Μουτζούρης)