Καρλόβασι-ΑΕ Κως 0-2

Την τρίτη συνεχή της νίκη πήρε η ΑΕ Κως, που επικράτησε στη Σάμο 2-0 του Καρλοβασίου, χάρη σε δύο γκολ σε τρία λεπτά.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να χάνουν κάποιες ευκαιρίες, παρά τη βροχή που έπεφτε και δυσκόλευε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Ο καλός ρυθμός συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος, με την ομάδα της Κω να είναι πιο επιθετική. Στο 80’ ο Αγγελόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα οι Κώες σφράγισαν

τη νίκη τους, με τον Χατζηαντωνίου να πιάνει την κεφαλιά από φάουλ του Αγγελόπουλου και να διαμορφώνει το τελικό 0-2.

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ: Καλαντζής (83’ Μαυρίκης), Κουφογιάννης, Μαυρέλος, Βάγκας, Κατσιλιέρης, Καραμαρούδης (68’ Σπάρταλης), Τζιομπάι, Μελενικιώτης, Μαρτζάβας (68’ Δριτσάκης), Μπούρκας, Κατσιάνης Α.

ΑΕ ΚΩΣ: Σανταμούρης, Ιωαννίδης, Ακριτίδης, Χατζηαντωνίου, Παϊκόπουλος (88’ Αχμέτ), Πολίτης, Φυτάς, Εμμανουήλ, Σταματίου, Αγγελόπουλος, Μαργαρίτης.