«Έκλεψαν» την ισοπαλία από την Εθνική οι Άραβες

00:42 6/3/2012 - Πηγή: OnSports

Μέσα από τα… πόδια της και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, έχασε τη νίκη η Εθνική Νέων που παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στην αντίστοιχη ομάδα των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων, για το διεθνές τουρνουά που διοργανώνει η Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία του Κατάρ στην Ντόχα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για το «γαλανόλευκο» συγκρότημα ήταν ο Ράνος, ο οποίος σημείωσε και τα δύο τέρματα (10΄, 58΄) της ομάδας του Κώστα Τσάνα, ωστόσο οι νεαροί Άραβες - εκμεταλλευόμενοι το αριθμητικό τους πλεονέκτημα μετά την αποβολή του Αυγενικού στο 90΄ - έφεραν το ματς στα ίσια στο τέταρτο

λεπτό των καθυστερήσεων.

Παρά την ισοπαλία πάντως, η Ελλάδα, με νίκη επί του Κατάρ την τελευταία αγωνιστική (08/03), έχει την ευκαιρία να πάρει την πρώτη θέση του τουρνουά.

ΕΛΛΑΔΑ: Τσιντώτας, Κασαπάκης, Κούρος, Γκαλίτσιος, Τριανταφυλλόπουλος, Μπούζας (62΄ Κουσίδης), Χαλκιαδάκης (70΄Γωνιάδης), Πέλκας (62΄ Μπουχαλάκης), Σμυρλής (70΄ Καϊμακαμούδης), Αυγενικού, Ράνος (62΄ Σταματής)