Ζιντάν: "Εγώ είμαι υπεύθυνος"

Νέα απώλεια χθες για τη Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς σ' ένα πεντάλεπτο και συγκεκριμένα στο διάστημα από το 33ο έως το 38ο λεπτό συμπυκνώθηκε η μεγάλη δράση στον αγώνα με τη Θέλτα, που έληξε ισόπαλος 2-2 στο «Μπαλαΐδος» του Βίγκο. Μετά την ισοπαλία αυτή, η διάσημη ισπανική ομάδα βρίσκεται πλέον στο -13 από την Μπαρτσελόνα και την κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Ζινεντίν Ζιντάν ανέλαβε την ευθύνη: «Το πρόβλημα είναι πως δεν έχουμε σταθερότητα στην απόδοσή μας για 90 λεπτά. Κάναμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο

είχαμε πολλά λάθη. Εγώ είμαι υπεύθυνος και θα πρέπει να προσπαθήσουμε να διορθώσουμε τα πράγματα. Δεν θέλω μεταγραφές, είμαι ευχαριστημένος με το ρόστερ που έχουμε και θεωρώ πως μπορούμε να πάρουμε περισσότερα από αυτό. Είναι λάθος να μιλάμε κάθε εβδομάδα για τις ελπίδες μας για το πρωτάθλημα. Σίγουρα με τέτοια αποτελέσματα δεν μπορούμε να λέμε πως θα ξαναμπούμε στη διεκδίκηση του τίτλου, αλλά θα πρέπει να κοιτάζουμε κάθε παιχνίδι που έρχεται με στόχο τη νίκη».