Λύγισε" στο 89' η Σάλκε

Η Σάλκε έπαιζε με 10 παίκτες από το 4ο λεπτό, λόγω αποβολής του Νάλντο, έδειχνε να αντέχει, αλλά τελικά με γκολ του Κίσλινγκ στο 89' η Λεβερκούζεν νίκησε 1-0 στο Γκέλζενκιρχεν

Η Λεβερκούζεν νίκησε 1-0 την Σάλκε στο Γκέλζενκιρχεν, με τους γηπεδούχους να παίζουν με 10 παίκτες από το 4ο λεπτό, αλλά τελικά να... λυγίζουν στο 89ο!

Ο Νάλντο αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 4', καθώς ανέτρεξε λίγο έξω από την περιοχή τον Χαβιέρ Ερνάντες, τον "Τσιτσαρίτο" δηλαδή.

Οι γηπεδούχοι άντεξαν με παίκτη λιγότερο για 85 λεπτά, με τον Στέφαν Κίσλινγκ στο 89' να λυτρώνει τη Μπάγερ και να της χαρίζει το σπουδαίο "διπλό".

Νωρίτερα, με το ίδιο σκορ νίκησε η Γκλάντμπαχ τη Μάιντς, με τον Δανό αμυντικό, Αντρέας Κρίστενσεν, να είναι ο σκόρερ στο 76'.