Κορυφή Σίτι και Άρσεναλ...απώλειες για Γιουνάιτεντ (βιντ)

Η Άρσεναλ πέρασε εύκολα από την έδρα της Σουόνσι με τον Τζόελ Κάμπελ να σκοράρει, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμεινε στο μηδέν με την Κρίσταλ Πάλας, ενώ η Μάντσεστερ Σίτι λυτρώθηκε στο 89' με πέναλτι.

Με τον Τζόελ Κάμπελ βασικό και να σκοράρει, η Άρσεναλ έφτασε σε άνετη επικράτηση επί της Σουόνσι με 3-0 στο "Λίμπερτι" και συνεχίζει το πρέσινγκ στη Μάντσεστερ Σίτι για την πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Λίγες ημέρες μετά από τη βαριά ήττα με 3-0 από τη Σέφιλντ Γουέσντντεϊ και τον αποκλεισμό στο League

Cup, ο Αρσέν Βενγκέρ άφησε κατά μέρους τους (πολλούς) πειραματισμούς, αν και έδωσε φανέλα βασικού για πρώτη φορά στον Κοσταρικανό επιθετικό. Το 1ο ημίχρονο του αγώνα πέρασε ανεκμετάλλευτο και για τις δύο ομάδες, με την κατοχή της μπάλας να είναι μοιρασμένη.

Στο 2ο μέρος ήρθε το ξέσπασμα των φιλοξενουμένων. Ο Ολιβιέ Ζιρού σκόραρε για τέταρτη φορά στα τελευταία πέντε παιχνίδια στο 49' και έδωσε προβάδισμα στην Άρσεναλ. Ο Λοράν Κοσιελνί διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 68ο λεπτό και ο πρώην εξτρέμ του Ολυμπιακού διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 73'. Το μόνο που κατάφεραν οι Ουαλοί ήταν να χάσουν μία σπουδαία ευκαιρία με τον Μπαφετιμπί Γκομίς.

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015

14:45 Τσέλσι - Λίβερπουλ 1-3

(4' Ραμίρες - 45+3', 74' Κουτίνιο, 83' Μπεντέκε)

17:00 Σουόνσι - Άρσεναλ 0-3

(49' Ζιρού, 68' Κοσιελνί, 73' Κάμπελ)

17:00 Γουέστ Μπρομ - Λέστερ 2-3

(30' Ροντόν, 84' πέν. Λάμπερτ - 57', 64' Μαχρέζ, 77' Βάρντι)

17:00 Κρίσταλ Πάλας - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0

17:00 Μάντσεστερ Σίτι - Νόριτς 2-1

(67' Οταμέντι, 89' πέν. Τουρέ - 83' Τζερόμ)

22:00 Τότεναμ - Άστον Βίλα

FT - VIDEO (Premier League): Swansea City Football Club 0-3 ArsenalAll Goals &Highlights [HD]

Posted by Football Goals &Highlights on Saturday, October 31, 2015

FT - VIDEO (Premier League): Crystal Palace Football Club 0-0 Manchester UnitedFull Highlights [HD]

FT - VIDEO (Premier League): Manchester City FC 2-1 Norwich City FCAll Goals &Highlights [HD]