Η Σεβίλλη δεν αστειεύεται! (βίντεο)

Μετά τη μεγάλη ανατροπή επί της Ρεάλ Μαδρίτης, η Σεβίλλη έκανε νέα μεγάλη ανατροπή στον εκτός έδρας αγώνα με την Οσασούνα (3-4) και δείχνει να μην αστειεύεται στο κυνήγι της Πριμέρα.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 και 2-1, ωστόσο στο τέλος έκανε σπουδαία ανατροπή με 3-4.
Η Οσασούνα άνοιξε το σκορ στο 15’ με τον Λεόν, ενώ στο 43’ ο Ιμπόρα ισοφάρισε σε 1-1. Στο 63’ ο Ιμπόρα έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του κάνοντας το 2-1 για την Οσασούνα, ωστόσο ο ίδιος παίκτης δυο λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 2-2. Στο 80’ ο Βάσκες ολοκλήρωσε την ανατροπή, ενώ ο Σαράμπια έκανε το 2-4 στο 92’. Η Οσασούνα μείωσε σε 3-4 στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Η Σεβίλλη μείωσε στον ένα βαθμό από την Ρεάλ (που έχει παιχνίδι λιγότερο) και αύξησε τη διαφορά από την Μπαρτσελόνα στους τέσσερις βαθμούς που επίσης έχει παιχνίδι λιγότερο(παίζει απόψε).