Η Ένωση ισοφάρισε (2-2) τον Ολυμπιακό στις καθυστερήσεις!

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο σημερινός αγώνας στο Παραλίμνι μεταξύ της τοπικής Ένωσης με τον Ολυμπιακό για την πρεμιέρα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 2-0 και οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Στο 42ο λεπτό ο Σαμάρας έκανε το 1-0 για τον Ολυμπιακό. Οι μαυροπράσινοι έκαναν το 2-0 στο 53 με τον Κάστρο. Εκεί που όλα έδειχναν ότι ο Ολυμπιακός θα έφτανε στο σπουδαίο διπλό, στο χρόνο των καθυστερήσεων η Ένωση έφερε το παιχνίδι στα ίσα! Στο 90 +3 ο Ατάντα μείωσε στο σκόρ και ο Κατσιάτης, στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-2

ΕΝΠ: Βαλβέρδε, Μέρτακκας, Ιωάννου, Ατάντα, Λαΐφης, Πράκερ, Κοσμά, Κουμής, Τροϊτέριο, Ιωσηφίδης, Μοράες

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χίντι, Τσιακλής, Ντε Πίνα, Παπαστεριανός, Αλεξάνδρου, Πολυκάρπου, Μιγκέλ, Φερνάντο, Νοϊέ, Σαμάρας, Τόρες