Επιστροφή στις νίκες για ΠΑΟΚ

Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟΚ, καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της Βέροιας, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Ο Φακούντο Περέιρα στο 10΄, ο Μιγκέλ Βίτορ στο 28΄ και ο Κριστιάν Νομπόα στο 42΄ πέτυχαν τα γκολ του «δικεφάλου» του Βορρά, ενώ για τους γηπεδούχους μείωσε στο 61΄ ο Ντουμίτρου.Μετά από 3 ήττες και μία ισοπαλία, η ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη κατάφερε να πανηγυρίσει και να μειώσει στους 8 βαθμούς από τον πρωτοπόρο

Ολυμπιακό που παίζει αύριο με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας. Χωρίς άγχος, μετά την διαφαινόμενη απώλεια του τίτλου, οι Θεσσαλονικείς απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο και «καθάρισαν» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, αιφνιδιάζοντας στον απόλυτο βαθμό τους γηπεδούχους.Ο Γιάννης Σκόνδρας με δύο ασίστ έδωσε την ευκαιρία, αρχικά στον Περέιρα στο 10΄ και τρία λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου στο Νομπόα να «χριστούν» σκόρερ, ενώ ενδιάμεσα και συγκεκριμένα στο 28΄, ο Βίτορ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Περέιρα, είχε κάνει το 0-2.Το σκορ του πρώτου μέρους έδωσε τη δυνατότητα στις δύο ομάδες να παίξουν ανοιχτό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 48΄ ο Μακ έχασε μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ενώ στο 54΄ ο Ναζλίδης απέτυχε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα σχεδόν από τη γραμμή της εστίας του Ιτάνζ, που είχε εξουδετερωθεί!Η Βέροια κατάφερε τελικά να μειώσει στο 61΄ με το καταπληκτικό γκολ του Ντουμίτρου με σουτ έξω από την περιοχή (1-3). Οι γηπεδούχοι αναθάρρησαν και απείλησαν να... βάλουν φωτιά στο ματς δύο φορές, με τους Κάμπορα και Γεωργιάδη, οι οποίοι απέτυχαν να σκοράρουν απέναντι από τον Ιτάνζ.«Καθαρή» ευκαιρία για να διευρύνει το σκορ είχε και ο ΠΑΟΚ στο διάστημα αυτό με το Γκολάσα, ο οποίος πλάσαρε τον Τζινάρ, αλλά ο γκολκίπερ της Βέροιας απόκρουσε σωτήρια σε κόρνερ.