Χαστούκι για Μπαρτσελόνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μετά από 11 σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις, η Μπαρτσελόνα δέχθηκε "ηχηρό χαστούκι" από τη Μάλαγα μέσα στο "Καμπ Νόου" και η ήττα με 1-0 την αφήνει πίσω στη μάχη του τίτλου που δίνει για τη φετινή Primera Division.Μόλις στο 7ο λεπτό, το τραγικό λάθος του Ντάνι Άλβες έφερε τον Χουάνμι σε θέση βολής για το γκολ του φιλοξενουμένων.

Οι Καταλανοί είχαν παραταχθεί και με τα τρία "όπλα" τους στην επίθεση, αλλά δεν είχαν την ίδια διεισδυτικότητα

όπως στα προηγούμενα παιχνίδια. Το "τείχος" μπροστά από τον Λιονέλ Μέσι αποδείχθηκε αξεπέραστο και οι ευκαιρίες των γηπεδούχοι δεν ήταν πολλές για τη μορφή που είχε αποκτήσει το παιχνίδι.Ο Λουίς Ενρίκε δεν έκανε κάποια αλλαγή στο ημίχρονο. Η πίεση των "μπλαουγκράνα", όμως, συνέχισε να μην έχει κάποιο αποτέλεσμα. Στο 63' πέρασε στο παιχνίδι ο Ιβάν Ράκιτιτς και λίγο αργότερα ο Πέδρο, ωστόσο ο Κάρλος Καμενί συνέχισε να μην έχει πολύ δουλειά στην εστία του. Οι αντεπιθέσεις των Ανδαλουσιάνων, μάλιστα, διατηρούσαν σε εγρήγορση τον Κλαούντιο Μπράβο, ο οποίος χρειάστηκε να επέμβει σε ορισμένες περιπτώσεις. Η είσοδος του Χαβιέρ Μαστσεράνο ήταν η τελευταία λύση του τεχνικού της Μπαρτσελόνα, δίχως αποτέλεσμα. Ο Γεράρδ Πικέ πέρασε σε ρόλο φορ δίπλα στους Λουίς Σουάρες και Νεϊμάρ, έχασε κάποιες ευκαιρίες, αλλά το 1-0 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Barcelona 0-1 Malaga -All Goals &Highlights... by mf2014