Έκαναν στάση και οι δυο(VIDEO)

Καιρό είχαν να χάσουν βαθμούς. Σουόνσι και Έβερτον ήρθαν ισόπαλες 1-1 στο μεταξύ τους παιχνίδι στο «Liberty Stadium» και είδαν το νικηφόρο σερί των τελευταίων αγωνιστικών να σταματά!

All Goals | Swansea City 1-1 Everton 11.04.2015 HD από EuropeanLeagueLiveGoal Έπειτα από δύο «κολλητές» νίκες στην Πρέμιερ Λιγκ, οι Ουαλοί υπέστησαν την πρώτη τους βαθμολογική απώλεια, δίνοντας παράλληλα συνέχεια στο αρνητικό σερί που τους

θέλει να μην νικούν τα «ζαχαρωτά» μπροστά στο κοινό τους σε επίπεδο πρωταθλήματος.

Εμφανώς επηρεασμένοι από την αποχώρηση, με πρόβλημα τραυματισμού, του Γκομίς στα πρώτα λεπτά, «έχασαν» πολύ από την επιθετική τους αίγλη. Στο 30’ ο Σέλβι σημείωσε… γκολάρα από μακρινή απόσταση, αλλά ο διαιτητής αποφάσισε να μην το μετρήσει λόγω φάουλ που είδε σε μαρκάρισμα νωρίτερα του Ρούτλετζ.

Για την Έβερτον αυτό ήταν το πρώτο… stop μετά από τρεις σερί νίκες. Ο Λένον άνοιξε το σκορ στο 41’, όμως στην επανάληψη το χέρι του Κόουλμαν μέσα στην περιοχή έδωσε την ευκαιρία στον Σέλβι να ισοφαρίσει από το σημείο του πέναλτι και να χαρίσει το βαθμό στη Σουόνσι.