Αγκάλιασαν τον τίτλο οι Apollon Ladies

Στιγμιότυπο από τον αγώνα του Α' γύρου μεταξύ του Απόλλωνα και της Α.Ε. Αμμοχώστου.---------------------Οι Apollon Ladies ήταν οι νικήτριες στο ντέρμπι κορυφής του Γυναικείου Πρωταθλήματος με αντίπαλο την Α.Ε.Αμμοχώστου που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Αγίας Νάπας.Η ομάδα της Λεμεσού νίκησε με 5-0, αποτελέσμα με το οποιο αγκαλιάζει και φέτος τον τίτλο της Πρωταθλήτριας.Οι Apollon Ladies με τη σημερινή τους νίκη, ανέβηκαν τους 39 βαθμούς, έναντι 28 της Α.Ε.Αμμοχώστου η οποία έχει παιχνίδι λιγότερο και ενώ απομένουν τέσσερις αγωνιστικές για την ολοκλήρωση

του Πρωταθλήματος.Μόλις στο 11ο λεπτό η Δανάη Ελένη Σιδήρα άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα με σουτ από πλάγια θέση, έξω από την περιοχή ενώ ένα λεπτό αργότερα, στο 12ο, η Άντρη Βιολάρη έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή της Α.Ε.Αμμοχώστου και με όμορφο πλασέ πέτυχε το 0-2.Πολύ ωραίο τέρμα από την Μπρούμελ στο 53ο λεπτό η οποία με σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το τρίτο γκολ των Apollon Ladies.Στο 68ο λεπτό η Σιδήρα με μακρινό απευθείας φάουλ πέτυχε το τέταρτο τέρμα των Apollon Ladies για να διαμορφώσει το τελικό 0-5 η Λαζάρεβα στο 82΄ με κοντινό πλασέ μετά από κόρνερ.