Ο Ντάρμπισαϊαρ «καθάρισε» για την Ομόνοια - Δηλώσεις Πάμπου και Μπέργκ

Με πρωταγωνιστή τον Μάτ Ντάρμπισαϊαρ, η Ομόνοια επκράτησε του Ολυμπιακού με 0-2 μέσα στο Μακάρειο στάδιο, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Ομόνοια μπορεί να μην ήταν καλή, αλλά ευτύχησε να πετύχει δύο τέρματα και να πάει στα αποδυτήρια με σημαντικό προβάδισμα.

Στο 20' ο Τιάγκο εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα πήγε στο δεύτερο δοκάρι, εκεί που ήταν ο Λάγκ ο οποίος με κεφαλιά έβγαλε ασίστ στον Ντάρμπισαϊαρ. Ο Άγγλος με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

του Βελλίδη για το 0-1.

Απλά… ασταΜΑΤητη!

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, η Ομόνοια πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τον ίδιο ποδοσφαιριστή. Ο Μαυρίας από δεξιά, έκανε την σέντρα στην περιοχή και ο Ντάρμπισαϊαρ με κεφαλιά νίκησε ξανά τον κίπερ του Ολυμπιακό για το 0-2.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακούς προσπάθησε να πετύχει κάποιο τέρμα που θα τον έβαζε ξανά στο παιχνίδι ενώ οι πράσινοι με τακτική διαφύλαξαν το 0-2, σκορ που πήραν από το πρώτο ημίχρονο.

Με το τρίποντο η Ομόνοια ανέβηκε στους 38 βαθμούς ενώ ο Ολυμπιακός έμεινε στους 17.