5η αγ.: Νίκες για Μπάγερν και Βόλφσμπουργκ (βιντεο)

Ακόμα μια μέρα στη δουλειά για την Μπάγερν, η οποία υπέταξε με 3-0 τη μαχητική Ντάρμσταντ και έκανε το πέντε στα πέντε, περιμένοντας την απάντηση της μέχρι πρότινος πρωτοπόρου στην ισοβαθμία, Ντόρτμουντ, η οποία αγωνίζεται την Κυριακή με τη Λεβερκούζεν.

Τρεις ημέρες μετά από τη νίκη με το ίδιο σκορ στο "Γ. Καραϊσκάκης", η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα παρατάχθηκε δίχως τον Τόμας Μίλερ στην ενδεκάδα, έχοντας και το ντέρμπι με τη Βόλφσμπουργκ να ακολουθεί την προσεχή Τρίτη.

Ένας "κεραυνός" του Αρτούρο

Βιδάλ στο 20ό λεπτό άνοιξε τον δρόμο στους φιλοξενούμενους και παρά τις προσπάθειες των "νεοφώτιστων" και αήττητων μέχρι σήμερα (είχαν και μία καλή στιγμή στο 1ο ημίχρονο), δεν έγινε κάτι ουσιαστικό. Μέσα σε δύο λεπτά στο 2ο μέρος ήταν η κατάρρευση των γηπεδούχων. Ο Ζεμπάστιαν Ρόντε πρώτα δημιούργησε το γκολ του Κινγκσλέ Κομάν και στη συνέχεια σκόραρε ο ίδιος με ριμπάουντ από δοκάρι που είχε, γράφοντας το τελικό 3-0.

18:30 Άουγκσμπουργκ - Ανόβερο

FT- VIDEO (Bundesliga): SV Darmstadt 1898 e.V. 0-3 FC Bayern MünchenAll Goals &Highlights [HD]