Ηχηρό χαστούκι για Νιουκάστλ

20:18 28/4/2012 - Πηγή: 24wro
Ανώμαλη προσγείωση για την Νιουκάστλ, η οποία ηττήθηκε με το βαρύ... 4-0 από την Γουίγκαν εκτός έδρας. Μπορεί οι «ανθρακωρύχοι» να πήγαιναν «τρένο» για την κατάκτηση μιας θέσης που οδηγεί στοChampions League, όμως η ΓουίγκανΛίβερπουλ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Άρσεναλ κατάφερε να κάνει την έκπληξη και απέναντι στην Νιουκάστλ. μετά τις
Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και κατάφεραν μόλις στο 15’ να προηγούνται με 2-0 χάρη σε ισάριθμα τέρματα του Μόσες, ενώ μέχρι το ημίχρονο το
ματς είχε… εκτοξευτεί στο εντυπωσιακό 4-0, με τους Μαλόνεϊ (36’) και Ντι Σάντο (45’+) να διαμορφώνουν το τελικό 4-0, αφού στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι. Έτσι η Τότεναμ σε περίπτωση νίκης κόντρα στην Μπλάκμπερν μπορεί να πιάσει την Νιουκάστλ στην τέταρτη θέση της Premier League.
Στα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχώρισε το εντυπωσιακό 4-4 ανάμεσα στην Σουόνσι και την Γουλβς, όπως και η ισοπαλία (1-1) ανάμεσα στην Στόουκ και την Άρσεναλ. Χωρίς νικητή έληξε και η αναμέτρηση ανάμεσα στην Σάντερλαντ και την Μπόλτον (2-2). Άνετη νίκη για την Έβερτον, η οποία επικράτησε με 4-0 της Φούλαμ.