Με δύσκολη ανατροπή ο Κετσμάνοβιτς – VIDEO

09:15 4/3/2021 - Πηγή: Tennis24

Με δύσκολη νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο Argentina Open, το Νο4 του ταμπλό Μιομίρ Κετσμάνοβιτς.

Ο 21χρονος Σέρβος, χρειάστηκε να ανατρέψει το προβάδισμα του Τιάκο Μοντέιρο στα σετ αλλά και το break με το οποίο προηγήθηκε ο αντίπαλός του στο 3ο σετ, για να φτάσει στην τελική επικράτηση με 5-7, 6-3, 6-4 για το 2ο γύρο της χωμάτινης διοργάνωσης.

“Ήταν πολύ δύσκολο ματς. Είμαι χαρούμενος που έπαιξα

καλά και κατάφερα να το ανατρέψω στο τέλος” είπε μετά το ματς ο Κετσμάνοβιτς ο οποίος στα προημιτελικά θα αντιμετωπίσει τον Λάσλο Τζέρε, στη Σέρβικη μονομαχία στους “8”.

Ο Τζέρε, Νο7 του ταμπλό, κέρδισε με τη σειρά του 7-6(1), 6-3 τον γηπεδούχο, Φεντερίκο Ντελμπόνις.

Σπουδαία νίκη σημείωσε ο Σουμίτ Ναγκάλ στο κλείσιμο της τρίτης ημέρας των αγώνων στις παραδοσιακές εγκαταστάσεις του Μπουένος Άιρες, με τον 23χρονο Ινδό, Νο150 στον κόσμο να βγάζει εκτός συνέχειας τον χωματά, Κριστιάν Γκαρίν με “καθαρή” νίκη 6-4, 6-3.

Στους “8” ο Ναγκάλ θα αντιμετωπίσει τον αριστερόχειρα, Άλμπερτ Ράμος Βινιόλας.

ARGENTINA OPEN DRAW | DOUBLES DRAW | OOP (-5h)