ΡΕΑΛ Μ. | "Περίπατος" στη Γερμανία

Η Ρεάλ συνάντησε αντίσταση μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο και με κορυφαίο τον Νίκολα Μίροτιτς πήρε εύκολα το διπλό με 67-82 επί της Μπάμπεργκ, διπλασιάζοντας τις νίκες της στο Τοπ-16.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, με την Ρεάλ Μαδρίτης όμως να διατηρεί μικρό προβάδισμα. Στην δεύτερη περίοδο, η ισπανική ομάδα ανέβασε "στροφές" και με το Νίκολα Μίροτιτς να την οδηγεί στην επίθεση, κατάφερε να ολοκληρώσει το πρώτο ημίχρονο στο +9 (38-47).

Στην επανάληψη η Ρεάλ συνέχισε να διατηρεί το προβάδισμα αλλά η Μπάμπεργκ έμενε κοντά στο σκορ και στο 24' με

τρίποντο του Νάχμπαρ, μείωσε σε 45-49. Το υπόλοιπο δεκάλεπτο συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με την Ρεάλ να προηγείται στο 30' με 57-63.

Στην τελευταία περίοδο τα δεδομένα δεν άλλαξαν. Η Ρεάλ έφτασε στο +10 στο 32' και χωρίς να απειληθεί από την γερμανική ομάδα έφτασε εύκολα στη νίκη με 67-82 για την δεύτερη αγωνιστική του Τοπ-16.

Δεκάλεπτα: 22-26, 38-47, 57-63, 67-82Μπάμπεργκ (Φλέμινγκ): Γκίμπσον, Γκόλντεσμπερι, Νάχμπαρ 19(4), Τάντα, Σμιντ 2, Νιούμαν, Φορντ 4, Γιάκομπσεν 8, Γκαβέλ 17(2), Ζιρμπς 2, Ογκίλβι 15.Ρεάλ Μαδρίτης (Λάσο): Ντρέιπερ, Φερνάντεθ 9(1), Σουάρεθ 4(1), Ρέγιες 10(1), Μίροτιτς 19, Ροντρίγκεθ 11(2), Μπέγκιτς 4, Κάρολ 13(2), Γιουλ 8, Σλότερ 4.