ΙΣΠΑΝΙΑ | "Βασιλικό" 1-0

Πατώντας το γκάζι στην τέταρτη περίοδο, η Ρεάλ Μαδρίτης έφτασε στην επικράτηση απέναντι στην Καχασόλ με 82-68, κάνοντας το 1-0 στα πλέι-οφ του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του Πάμπλο Λάσο είχαν τον έλεγχο του ματς μέχρι το 15ο λεπτό, αλλά κάπου εκεί χαλάρωσαν και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, ακόμα και με οκτώ πόντους (46-54 στο 26’). Η Ρεάλ στην τέταρτη περίοδο έσφιξε την άμυνά της και βρίσκοντας παράλληλα τις επιθετικές λύσεις πήρε τη νίκη με 82-68. Ο Κάιλ Σινγκλέρ ήταν ο πρώτος σκόρερ της "βασίλισσας" σημειώνοντας 14 πόντους και τον ακολούθησαν οι Φελίπε Ρέγιες και Σέρχιο Γιουλ με 13 πόντους. Από την Καχασόλ ξεχώρισε ο Τσέμι Ουρτασούν με 19 πόντους, ενώ στο μηδέν έμεινε ο Μιλένκο Τέπιτς.