Ξέσπασε με... 8άρα στο Σαν Μαρίνο η Αγγλία (Vids)

Σε αγώνα... πόλο μετέτρεψε η Αγγλία το εκτός έδρας παιχνίδι με το Σαν Μαρίνο για τα προκριματικά του Μουντιάλ, συντρίβοντάς το με 8-0.Οι Αγγλοι δεν έδειξαν... έλεος, καθώς προηγήθηκαν 5-0 στο ημίχρονο. Ο χορός των γκολ άνοιξε με το αυτογκόλ του Ντέλα Βάλε στο 12', για να ακολουθήσουν τα τέρματα των Τσάμπερλεϊ, Ντεφόε, Γιάνγκ και Λάμπαρντ για το 5-0 του ημιχρόνου.Στη διάρκεια του δεύτερου μέρους σκόραραν και οι Ρούνεϊ, Στάριτζ, ενώ ο Ντεφόε πέτυχε και δεύτερο γκολ.Πάντως, οι Αγγλοι παραμένουν 2οι στον όμιλο με 11 βαθμούς, δύο πίσω από το Μαυροβούνιο που νίκησε 1-0 στη Μολδαβία.Διπλό και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο και για την Ουκρανία, 3-1 την Πολωνία.ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ - ΑΓΓΛΙΑ 0-8ΠΟΛΩΝΙΑ - ΟΥΚΡΑΝΙΑ 1-3