Τριάρα Απόλλωνα στη Ζάκυνθο

17:04 3/3/2013 - Πηγή: Sport.gr
O Aπόλλων Καλαμαριάς συνέχισε την εξαιρετική του πορεία στον 2ο όμιλο της Football League 2, πέρασε με νίκη από τη Ζάκυνθο και παρέμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.Για 60 λεπτά η Ζάκυνθος κοίταξε στα μάτια τον Απόλλωνα, ωστόσο, ο Λαζαρίδης "καθάρισε" το ματς, με δύο γκολ που σημείωσε στο 61ο και το 64ο λεπτό. Τρία λεπτά ήταν λοιπόν αρκετά για την ομάδα της Καλαμαριάς, που έχει 33 βαθμούς και
την ακολουθεί η Αναγέννηση Καρδίτσας με 31. Στις καθυστερήσεις, ο Απόλλων έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του, γράφοντας το 3-0.Στραβοπάτημα για την Κασσιόπη, που ηττήθηκε με 2-1 από τον Οδυσσέα Κορδελιού, ωστόσο, παρέμεινε στην τρίτη θέση, καθώς βαθμούς έχασε και ο Εθνικός Σιδηροκάστρου (ηττήθηκε με 1-0 από την Ακαδημία Πλαταμώνα).Εντός έδρας νίκες πανηγύρισαν ακόμη Βατανιακός και Τηλυκράτης.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ / ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΒατανιακός - Τύρναβος 3-1Ακαδημία Πλαταμώνα - Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0Οδυσσέας Κορδελιού - ΑΟ Κασσιόπη 2-1Τηλυκράτης Λευκάδας - Δόξα Κρανούλας 1-0Ζάκυνθος - Απόλλων Καλαμαριάς 0-3Οικονόμος - Αναγέννηση Καρδίτσας  0-3 (άνευ αγώνα)