Θετικό τεστ για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Νικηφόρο (2-1) ήταν για τον ΠΑΣ Γιάννινα το φιλικό παιχνίδι με την πρωταθλήτρια Αλβανίας, Σκερντέμπεου στους Ζωσιμάδες. Το παιχνίδι αποτέλεσε και μία πρόβα τζενεράλε πριν τις επίσημες υποχρεώσεις της ομάδας στο πρωτάθλημα που ξεκινάει σε μία βδομάδα κόντρα στον Αρη. Αυτό ήταν και το πρώτο για τον Ζαϊρί ο οποίος μπήκε αλλαγή στο τελευταίο τέταρτο του β' ημιχρόνου.Ο Ντεμόλ στον αγώνα με τη Σκερντέμπεου δοκίμασε διάφορα σχήματα αλλά δείχνει να καταλήγει σε κάποια από αυτά. Ολα τα γκολ της αναμέτρησης μπήκαν στο πρώτο
45' με τους Αλβανούς να προηγούνται στο 14' με τον Ριμπέιρο και τον ΠΑΣ να φτάνει στην ανατροπή με γκολ του Γεωργίου, που ήταν πολύ καλός, στο 16' και του Μπακαγιόκο δέκα λεπτά αργότερα. Στο β' μέρος ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και δεν σημειώθηκαν ιδιαίτερες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και το σκορ δεν άλλαξε.ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Φεγκρούς, Κώτσιος (89' Οικονόμου), Μιχαήλ (89' Γιάκος), Μπουζίντ (66' Ανδράλας), Πατσατζόγλου (57' Κειτά), Λίλα (66' Τζημόπουλος), Μπεσέρα (57' Ντε Βισέντι), Γεωργίου (57' Βίλα), Μπακαγιόκο (74' Κουέβας), Πάντος (74' Κυριάκος), Τζάνης (76' Ζαϊρί).ΣΚΕΝΤΕΡΜΠΕΟΥ: Σέχι (76' Λάπανι), Μπιτσάϊ, Βράπι, Σουλεϊμάνοβιτς (76' Ταϊλάρι), Μπράτιτς, Μπισκούπ, Μουζάκα (38' Αράπι), Ριμπέϊρο (70' Καμέ), Ράντας, Τζαφάϊ, Γκέρμποβιτς (56' Σκέμπι).