Συνεχίζει το... κυνήγι η Καρδίτσα

Επειτα από ένα εξαιρετικό ματς η Αναγέννηση Καρδίτσας νίκησε με 4-3 τη Δόξα Κρανούλας και συνέχισε το κυνήγι του Απόλλωνα Καλαμαριάς, στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 2ου ομίλου της Football League 2.Η Αναγέννηση ξεκίνησε εντυπωσιακά το ματς και προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, χάρη σε γκολ των Σουμελά και Αθανασιάδη.Το... σόου της ομάδας της Καρδίτσας συνεχίστηκε και στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, με τον Μπουντούρη να
κάνει το 4-0 με γκολ στο 51` και το 68`. Η Δόξα Κρανούλας, όμως, δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε να δώσει νέο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά του ματς.Ο Γκέκας έδωσε το σύνθημα για την αντεπίθεση στο 70`, ενώ στη συνέχεια Παπαβασιλείου (78`) και Γκότσιας (80`) έκαναν το 3-4. Στα τελευταία δέκα λεπτά έγινε μάχη, αλλά η Αναγέννηση Καρδίτσας κράτησε τη νίκη και με 34 βαθμούς ακολουθεί την Καλαμαριά, που είναι πρώτη με 36.Η τρίτη της βαθμολογίας Κασσιόπη νίκησε με 1-0 τη Ζάκυνθο, ενώ σημαντικό διπλό πήρε ο Οδυσσέας Κορδελιού με 1-0 στον Τύρναβο.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ / ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΑκαδημία Πλαταμώνα - Βατανιακός 3-0 (44', 61' Τσιλιανίδης σουτ, 90' Ζούρκος σουτ)Τύρναβος - Οδυσσέας Κορδελιού 0-1 (24' Ευθυμιάδης σουτ)Εθνικός Σιδηροκάστρου - Τηλυκράτης Λευκάδας 2-2ΑΟ Κασσιόπη - Ζάκυνθος 1-0 (66' Tσούκλης κεφ)Δόξα Κρανούλας - Αναγέννηση Καρδίτσας 3-4 (70' Γκέκας σουτ, 78' πεν Παπαβασιλείου, 80' Γκοτζιάς σουτ - 22' Σουμέλας κεφ, 45' Αθανασιάδης κεφ, 51', 68' Μπουντούρης φάουλ)Απόλλων Καλαμαριάς - Οικονόμος 3-0 (άνευ αγώνα)