Σφίγγει ο κλοιός για την Παναχαϊκή

Για 9ο συνεχόμενο ματς η Παναχαϊκή έμεινε χωρίς νίκη. Η ομάδα της Πάτρας ηττήθηκε 0-1 από τον Βύζαντα στα Μέγαρα και πλέον βλέπει... κατάματα τον εφιάλτη του υποβιβασμού. Διπλό στην Καλλιθέα ο Ολυμπιακός Βόλου, 7ο συνεχόμενο "Χ" για τη Νίκη!Στα Μέγαρα ο Βύζας πανηγύρισε σπουδαία νίκη, 1-0 επί της Παναχαϊκής με σκόρερ τον Κρολ στο 39'. Πλέον, η ομάδα της Πάτρας έχει μπλέξει για τα καλά σε περιπέτειες, καθώς από τον Βύζαντα, νίκησε και ο Θρασύβουλος με 1-0 την Καβάλα
(75' Καλαμιώτης).Στον Βόλο, η Νίκη έμεινε... πιστή στην παράδοση των ισοπαλιών, καθώς για 7ο σερί ματς η μπίλια κάθεται στο "Χ". Οι κυανόλευκοι έμειναν στο 0-0 με την Καλλονή, αποτέλεσμα που τους απομακρύνει από τον στόχο των πλέι οφ.Στον αντίποδα, ο Ολυμπιακός πανηγύρισε σπουδαίο διπλό στην Καλλιθέα, της οποίας επιβλήθηκαν με 2-0 χάρη στα τέρματα που σημείωσαν σε διάστημα ενός λεπτού (67' και 68') οι Ανέτε και Σολάκης.Επιστροφή στις νίκες για τον Πανσερραϊκό, που επικράτησε 2-1 της Αναγέννησης Γιαννιτσών. Σκόρερ και των δύο τερμάτων για τα Λιοντάρια ο Ντα Κόστα, ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε στις καθυστερήσεις ο Χαρμάνας.Στην Αμφισσα, ο Φωκικός έκανε ακόμα ένα σημαντικό βήμα παραμονής, επικρατώντας 1-0 του Εθνικού Γαζώρου με σκόρερ τον Γουόρντεν. Διπλό για τη Δόξα Δράμας, που πέρασε με 1-0 από την Επανωμή, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Μπουτζίκος.