Πρόκριση με... ντόρτια για τη Γιουνάιτεντ

Δίχως να αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 4-1 τη Φούλαμ και προκρίθηκε στους "16" του Κυπέλλου ΑγγλίαςΗ ομάδα του Σερ Αλεξ Φέργκιουσον δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στη Φούλαμ και χάρη σε ένα 15λεπτο επιθετικό κρεσέντο στο β' ημίχρονο έφτασε σε μία εύκολη πρόκριση.Το σκορ για τους "Κόκκινους Διαβόλους" άνοιξε ο Γκιγκς από το σημείου του πέναλτι μόλις στο 3ο λεπτό.Στην επανάληψη ωστόσο η Γιουνάιτεντ ξέσπασε και στο διάστημα 50'-66' πέτυχε τρία τέρματα,
καθαρίζοντας την υπόθεση πρόκριση.Στο 50' ο Ρούνεϊ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Τσικαρίτο, που με δύο προσωπικά του τέρματα έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του.Το μόνο, που κατάφερε να κάνει η Φούλαμ ήταν να μειώσει στο 77' με τον Χιουζ.Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 4ου γύρου:Στόουκ – Μάντσεστερ Σίτι 0-1 Μπόλτον – Έβερτον 1-2 Μπράιτον – Άρσεναλ 2-3 Ντέρμπι – Μπλάκμπερν 0-3 Χάντερσφιλντ – Λέστερ 1-1 Χαλ – Μπάρνσλεϊ 0-1 Μάκλσφιλντ – Γουίγκαν 0-1 Μίντλεσμπρο – Όλντερσοτ 2-1 Νόριτς – Λούτον 0-1 ΚΠΡ – ΜΚ Ντονς 2-4 Ρέντινγκ – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 4-0 Σάουθπορτ – Ρέξαμ 1-3 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Φούλαμ 4-1Μπρέντφορντ – Τσέλσι (27/1, 14:00) Λιντς – Τότεναμ (27/1, 16:00) Όλνταμ – Λίβερπουλ (27/1, 18:00)