Πετρόπουλος: Δεν μας ρίχνει στην ψυχολογία

22:28 3/3/2013 - Πηγή: Sport.gr
Η ήττα από τον Παναθηναϊκό δεν ρίχνει την ψυχολογία των κιτρινόμαυρων, σύμφωνα με τον Αντώνη Πετρόπουλο, ο οποίος τόνισε πως η ΑΕΚ πρέπει να νικήσει κάποια ματς στη συνέχεια για να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη.Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Πετρόπουλος: "Στο πρώτο ημίχρονο περιορίσαμε τον αντίπαλο. Στο δεύτερο μόλις δεχτήκαμε το γκολ δεν αντιδράσαμε. Άλλα γκολ μπαίνουν άλλα χάνονται. Ο Παναθηναϊκός
με ένα στημένο έκανε το 2-0 και δεν υπήρξε αντίδραση. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλοί. Στο πρώτο 20λεπτο δεν καταφέραμε να βάλουμε κάποιο γκολΔεν μας ρίχνει τη ψυχολογία. Από την αρχή όλα τα παιδιά και προσωπικά κοιτάμε κάθε παιχνίδι για τους βαθμούς. Πρέπει οπωσδήποτε να κερδίσουμε κάποια ματς για να ξεφύγουμε".Για το πως ένιωσε που έπαιξε κόντρα στην πρώην ομάδα του τον Παναθηναϊκό, είπε: "Θα ήθελα να κερδίσει η ΑΕΚ, αλλά δεν τα καταφέραμε. Ένιωσα περίεργα. Είμαι χαρούμενος που βρίσκομαι στην ΑΕΚ".